Pasivna mrežna infrastruktura pilot projekta
U školama je izvedeno strukturno kabliranje u skladu s normom HRN EN 50173 (Generički sustav kabliranja) te HRN EN 50174 (Instalacija kabliranja – Specifikacija i …
U školama je izvedeno strukturno kabliranje u skladu s normom HRN EN 50173 (Generički sustav kabliranja) te HRN EN 50174 (Instalacija kabliranja – Specifikacija i …
Uloga pristupne točke je odašiljanje bežičnog signala za pristup mrežnoj infrastrukturi te služi za pokrivanje prostora unutar škola bežičnim signalom. U svakoj školi instaliran je …
Uloga mrežnih preklopnika je povezivanje uređaja na mrežnu infrastrukturu u pristupnom sloju mreže te međusobno povezivanje udaljenih mrežnih ormara optičkim i bakrenim vezama. Osim toga, …
Oznake komunikacijskih ormara i krajnjih točaka njihove terminacije slijede preporuke standarda za strukturno kabliranje, ali se prilagođavaju specifičnostima prostora. U niže navedenim dokumentima izneseni su …
U sklopu projekta “e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)“, u Glavnim izvedbenim projektima (GIP) definirani su parametri kvalitete pasivne mrežne infrastrukture koja se …
Mrežni usmjerivač omogućuje prijenos podataka između mreža, prilagođavajući pritom podatke za prijenos iz jednog sustava u drugi. Osnovni zadatak koji usmjerivači obavljaju je provjera odredišne …
Aktivni uređaji, prespojni paneli i sl. smještaju se u razdjelnike sukladno DIS-u pasivne mrežne infrastrukture škole u kojem je predložen raspored opreme po komunikacijskim ormarima. …
Implementirani mrežni sustavi u školama zasnovani su na rješenjima proizvođača Cisco ili Fortinet. Implementirani mrežni sustav predstavlja jednokomponentno (Fortinet) ili dvokomponentno (Cisco) rješenje u kojem …